Kurumsal İletişim

İletişim Faaliyetleri


Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik’in Türkiye genelindeki acenteleri 17– 19 Kasım tarihleri arasında Antalya’da bir araya geldi. 600’ü aşan acente ile hizmet veren Bereket Sigorta’nın Acenteler Toplantısı’na 240’u aşkın acente katıldı. İki gün süren organizasyonda 2017 yılı değerlendirilirken, 2018’ye ait proje ve hedefleri paylaşıldı.

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik acenteleri 17-19 Kasım tarihleri arasında “Hayatınızın b planı” konseptiyle, Antalya’da bir araya geldi. Toplantıda Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik yöneticileri 2017 yılını değerlendirerek, 2018 hedeflerini ve stratejilerini acenteleri ile paylaştı. 

Toplantıda konuşanTarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Bereket Sigorta Bereket Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karayama, şunları kaydetti:

“Bu toprakların anahtar kavramlarından, ’Bereket’i sigorta şirketlerine isim olarak seçen Tarım Kredi’nin; köklü geçmişinden ve yaygın teşkilat yapısından aldığı güçle Bereket Sigorta ve Emeklilik şirketlerinin sektöre önemli kazanımlar katacağına inanıyorum. Bunun için siz değerli acentelerimize her zaman ihtiyacımız var.  2017 yılını geride bırakırken neler yaptık diye arkamıza baktığımızda Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik’in reorganizasyon ve alt yapı süreçlerinin çoğunu tamamladığını söyleyebiliriz. Satış ve satış sonrası hizmet kalitesi artırmak için almamız gereken yol olduğunu biliyoruz ve en iyisini yapabilmek için çalışıyoruz. 2018 yılına bu çalışmaları tamamlayarak girdiğimiz de rekabet açısından oldukça zor olduğunu bildiğimiz sigortacılıkta sektörün önemli oyuncuları arasında olacağımızdan hiç şüphem yok. Tüm bu süreçlerimiz tamamlandığında 2018 yılında daha da güçlenmiş bir marka olacağız.”

Bundan önce olduğu gibi şimdi de Tarım Kredi Kooperatifleri olarak gerekli desteği vermekten çekinmeyeceklerini ifade eden Karayama, “Marka bilinirliğini artırmak ve marka değerimizi korumak için 2018 yılında sürekli bir iletişim planı oluşturacağız. Yeni ürünler geliştirerek siz değerli acentelerimiz rekabet edebilme şansı sağlayacağız. Burada bu ailenin bir parçası olarak acentelerimiz ile beraber bulunmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdür Vekili Balkan Akbaş ise reorganizasyon ve teknik altyapı çalışmaları geçen 2017 yılını değerlendirirken, gerek yeni ürün çalışmaları, gerek teknik yeterlilik gerekse insan kaynağı açısından 2018 yılına hazır bir şekilde gireceklerini ifade etti.

Akbaş sözlerine şöyle devam etti: “Bereket ailesi olarak acentelerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik ailesi olarak, güçlü bir altyapı, insan kaynağı ve dağıtım kanallarımız ile geleceğe emin adımlarla yürümekteyiz. Acentelerimiz ile birlikte büyümeye ve büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz”

Bir İdeal Sigorta Hakan Özgün’ün acente temsilcisi olarak konuşmasıyla devam eden program, Yönetim Kurulu Başkanı Karayama’nın moderatörlüğünde gerçekleşen soru-cevap şeklindeki söyleşiyle noktalandı.

Toplantıda verimlilik ve üretim kategorilerinde ilk üç acenteye Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Yönetim Kurulu tarafından ödülleri takdim edildi.

Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik acenteleri, gerçekleşen toplantının ardından fasıl eşliğindeki gala yemeğinde eğlenme fırsatı buldu.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 16-17 Kasım’da gerçekleştirilen Küresel Katılım Finans Zirvesi’nde konuşmacı olan Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdürü Balkan Akbaş şunları kaydetti:

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 16-17 Kasım’da gerçekleştirilen Küresel Katılım Finans Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer alan Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik Genel Müdür V. Balkan Akbaş; ''Tartışılan ekonomik modellerin içerisinde İslami Finans ön plana çıkıyor. İslami finans için faizsizlik olmazsa olmaz kuraldır. Biz kârımızı çalışanlarımızla, sermayedarlarımızla ve ülkeyle paylaşacağız. Çok daha güzel bir dünya için kazancı paylaşmak lazım.'' dedi.

Akbaş katılım sigortacılığına dair şunları kaydetti: “Risk transferi esasına dayanan geleneksel sigorta sisteminden farklı olarak risk paylaşımına dayanan bu sistemde, katılımcıların ödediği primlerden sigorta şirketi ilgili masraflarını aldıktan sonra katılımcılara ait bir fona yönlendirilerek talep edilen tazminatlar bu fon tarafından karşılanması sağlanıyor. Böylece tüm müşteriler ortak risk paylaşımı ve dayanışma şartları dâhilinde söz konusu fona katkı sağlıyor. Türkiye’nin yüzde 99’unun Müslüman olması, ülke nüfusunun hızla büyümesi, Ortadoğu ve Arap dünyası ile olan ticari etkileşimimizin artması, katılım sigortacılığındaki potansiyelimizi ortaya koyuyor. Devletin faizsiz finans sistemine dönük desteği, katılım bankalarının sayısının artması ve İslami finans fonlarının çeşitlenmesi katılım sigortacılığına yönelimi hızlandırmaktadır. Faiz hassasiyeti nedeniyle konvansiyonel banka ve sigortacılık ürünlerine mesafeli yaklaşan müşterilere yönelik oluşturulan “Katılım Bankacılığı ve Sigortacılığı” banka ve sigorta piyasasının çeşitlendirilmesi konusunda yenilikçi bir finansal sistem (İnsani Finans) olarak oldukça etkili olacaktır.” dedi.