Bireysel Emeklilik

HASAT BES ile geleceğinizi güvence altına alın..

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?
 
Emeklilik döneminde ek gelir sağlamaya yönelik bir sistemdir. 
Ödenen katkı payları her katılımcı adına ayrı hesaplarda takip edilir. 
Her katılımcı kendi birikimi oranında gelir elde edebilir. 
Devletin gözetim ve denetimindedir. 
Bireysel Emeklilik şirketlerince yürütülür. 
Gönüllü katılım esasına dayalıdır. 
Kamu sosyal güvenlik sisteminin destekleyicisidir. 
Fon portföyündeki varlıklar Takasbank nezdinde saklanır. 
SPK, bireysel emeklilik yatırım fonları ile ilgili tüm faaliyetleri denetler ve takip eder. 
Emeklilik Gözetim Merkezi, emeklilik şirketlerinin faaliyetlerini günlük olarak denetler. 
Bu denetimler sayesinde birikimleriniz BES’te her zaman güvendedir.

Devlet Katkısı 
Devlet Katkısı ile daha çok kazanırsınız... 
Bireysel Emeklilik Sisteminde ödediğiniz katkı paylarının %25’ine karşılık gelen tutar, yasal limitler dahilinde Devlet tarafından bireysel emeklilik hesabınıza aktarılır.

Devlet Katkısı Hak Ediş Oranları 
Devlet katkı payının hak edilebilmesi için katılımcının sistemde kalış süresine bağlı olarak aşağıdaki oranlarda belirlenmiş kademeli bir yapı belirlenmiştir.HASAT BİREYSEL EMEKLİLİK PLANI
Plan Özellikleri
Plan Asgari Katkı Payı: Aylık 100- TL 
Katkı Payı Ödeme Aracı: Kredi Kartı/Havale 
Katkı Payı Ödeme Dönemi: Aylık- 3 Aylık- 6 Aylık- Yıllık

Plan Kapsamında Katılımcılara Sağlanacak Ek Faydalar 
Hasat Bireysel Emeklilik Planına dahil olacak katılımcılarımız 1 yıl süreyle yılda 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz veya indirimli hizmetlerden faydalanabilecektir.

Hizmet Paketi
Çekici Hizmeti: Benefit Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı kurumlarda yılda 1 defaya mahsus, aracın lastiğinin patlaması, araç aküsünün bitmesi ve benzinin bitmesi sonucu aracın yolda kalması durumunda çekici hizmeti verilecektir. 250 TL ile sınırlıdır.

Diş Tasarruf Planı: Benefit Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı kurumlarda yılda 1 defaya mahsus Diş Hekimi Muayenesi, Diş Taşı Temizliği (Tam Çene), Tek Diş Röntgen Filmi( Periapikal) sigortalı müşteri için hediye olarak sunulacaktır. Diğer Dental Hizmetlerden faydalanmak isteyen müşteri, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin(TDB)  Asgari Ücret Tarifesi  üzerinden ücretini diş hekimine ödeyerek işlem yaptırabilecektir.

Mini Check-Up Paketi Ve Mamografi İndirimi: Benefit Hizmet Ağı içerisinde yer alan anlaşmalı kurumlarda yılda 1 defa ücretsiz olarak doktor değerlendirme, Tam kan sayımı (18), Akciğer grafisi ( tek yönlü), tam idrar tahlili, sedimantasyon, açlık kan şekeri, kolesterol total, EKG içeren mini checkup hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca Medicana ve Medical Park hastanelerinde %50 Mamografi indirimi sağlanacaktır.

Ziraat Mühendisliği Desteği Danışma Hattı: BG Danışmanlık ve Turizm Hizmetleri LTD. ŞTİ. Hizmet Ağı içerisinde yer alan, Uzman ve konusunda lisanslı danışmanlar tarafından telefonda danışmanlık hizmeti verilecektir.
Traktör Bakım Paketi: Garanti süresi dolmuş traktörlere yapılacak yağ değişimi, yağ filtresi değişimi, hava f iltresi değişimi gibi işlemlerde %10 indirim uygulanacaktır.

Veteriner Danışma Hattı: BG Danışmanlık ve Turizm Hizmetleri LTD. ŞTİ. Hizmet Ağı içerisinde yer alan, Uzman ve konusunda lisanslı danışmanlar tarafından telefonda danışmanlık hizmeti verilecektir.

Besicilik Teknikerliği (Zooteknisyen) Danışma Hattı: BG Danışmanlık ve Turizm Hizmetleri LTD. ŞTİ. Hizmet Ağı içerisinde yer alan, Uzman ve konusunda lisanslı danışmanlar tarafından telefonda danışmanlık hizmeti verilecektir.